UWAGA !

To jest nieaktualna strona szkoły - nowy adres : www.lomiedzychod.pl

Witaj na stronie Liceum Ogólnokształcącego

im. Jarosława Dąbrowskiego w Międzychodzie.

Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego
ul. Generała Sikorskiego 27
64-400 Międzychód
woj. wielkopolskie
tel. (0-95) 748-24-75

Strona ta jest stroną Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Międzychodzie. Znajdziesz na niej:
W szkole można podjąć naukę w klasie o wybranym profilu(profil należy rozumieć jako kształcenie określonych przedmiotów w zakresie rozszerzonym). Do wyboru ucznia są następujące: klasy: A - lingwistyczna, B - biologiczno - chemiczno - geograficzna, C - humanistyczna, D - matematyczno - informatyczna. Nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze pod okiem pedagogów zawsze służących radą i pomocą. Szkoła składa się z dwóch budynków oddalonych od siebie o ok. 300 metrów. Siedziba dyrektora oraz sekretariat i biblioteka szkolna mieszczą się w głównym budynku szkoły przy ul. Sikorskiego 27. Tam też znajduje się większość klas. Zbudowany na początku XX w. główny budynek rozbudowano w latach powojennych. Dobudowane lewe skrzydło utrzymuje styl budowli urzędowych z lat dwudziestych. Ciemnoczerwona cegła oraz spadzisty dach dają wizerunek szkoły poważnej o bogatych tradycjach. I tak właśnie jest w rzeczywistości. Drugi budynek to były internat, gdzie obecnie znajdują się dwie pracownie języka angielskiego, pracownia informatyczna, sala multimedialna oraz mała sala gimnastyczna z nowoczesnym zapleczem sanitarnym.
Budynek ten znajduje się na rogu ulic 17 Stycznia oraz Chrobrego.

Zadanie wychowania młodego pokolenia dla teraźniejszości, a przede wszystkim przyszłości, było i jest najważniejszym zadaniem pracy naszej szkoły, co dobitnie wyraża umieszczona nad wejściem do budynku maksyma: "Non scholae sed vitae discimus".

Część zamieszczonych tekstów pochodzi z broszury "70 LAT LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W MIĘDZYCHODZIE".