Spis nauczycieli

- etatowi nauczyciele (okres przedwojenny)
- etatowi nauczyciele (okres powojenny)
- nauczyciele kontraktowi
- pracownicy administracyjno-obsługowi szkoły
 

Spis absolwentów

- lista absolwentów


Etatowi nauczyciele szkoły

Okres przedwojenny:

mgr Leon Argasiński 1927-31 r.przyroda i geografia
mgr Stefania Ciemierska 1927-28 r.fizyka, matematyka, j. francuski, wychowanie fizyczne
Kajetan Janowicz 1927-28 r.przedmiot nieznany
mgr Stanisław Milczyński 1927-28 r.przedmiot nieznany
Leonia Nowicka 1927-28 r.j. niemiecki
ks. Bogumił Bryliński 1928-31 r.religia
mgr Aleksander Gawlik 1925-29 r.j. niemiecki, j. polski, wychowanie fizyczne
mgr Stanisław Michalski 1928-29 r.rysunek, prace ręczne, matematyka
mgr Józefa Mikulska 1928-34 r.łacina, historia
mgr Józef Szyjkowski 1928-29 r.j. polski, j. niemiecki
mgr Stanisław Czarnecki 1929-34 r.wychowanie fizyczne
mgr Jan Jagielski 1929-34 r.prace ręczne, rysunek, śpiew
mgr Józef Jentsch 1929-30 r.j. niemiecki, łacina
mgr Józef Tymoszczuk 1929-39 r.matematyka, fizyka, chemia
Karol Jawiński 1930-34 r.j. niemiecki, łacina
mgr Wera Żelewska 1930-39 r.j. francuski, j niemiecki
ks. Kazimierz Bober 1931-34 r.religia
dr Włodzimierz Florkowski 1931-36 r.przyroda, propedeutyka filozofii
mgr Mieczysław Soliński 1931-36 r.j. polski, j. niemiecki, j. francuski
ks. Edward Piętka 1933-35 r.religia
mgr Kazimierz Rybarski 1933-35 r.matematyka, przyroda, geografia
mgr Edmund Schultz 1933-39 r.j. polski, łacina
mgr Franciszek Szafrański 1933-38 r.historia
mgr Józef Tatarczyk 1933-34 r.wychowanie fizyczne
mgr Józef Wunsche 1933-35 r.j. polski
mgr Aleksander Nowak 1934-35 r.wychowanie fizyczne
mgr Franciszek Adamus 1935-39 r.fizyka, przyroda, geografia, chemia
mgr Antonina Kotkowska 1935-39 r.j. polski
mgr Aleksander Molicki 1935-36 r.wychowanie fizyczne
mgr Władysław Piekutowski 1935-39 r.zajęcia praktyczne
ks. Stanisław Fołczyński 1935-39 r.religia
mgr Artur Hannemann 1936-37 r.j. niemiecki
mgr Henryk Pankowski 1936-39 r.historia, wychowanie fizyczne
mgr Walentyna Matuszewska 1937-39 r.
mgr Witold Kandulski 1937-39 r.nauka śpiewu
mgr Halina Cieślewicz 1938-39 r.historia

<< strona główna

Okres powojenny:

mgr Franciszek Adamus 1945-51 r. fizyka, chemia
mgr Jan Drzewiecki 1945-69 r. matematyka, wychowawca internatu, chór szkolny
mgr Marta Góźdź 1945-69 r. historia, biblioteka, wychowawca internatu
mgr Wera Żelewska-Stefaniak 1945-68 r. j. francuski
mgr Antoni Suszka 1945-48 r. geografia, historia, nauka o Polsce
mgr Bohdan Tejszerski 1945-69 r. wychowanie fizyczne, PO, wychowawca internatu, intendent
mgr Stanisław Piotrowski 1946-48 r. j. angielski, j. francuski, wychowawca internatu
mgr Waleria Witkowska 1948-59 r. łacina, matematyka
mgr Zofia Górska 1950-54 r. j. polski
mgr Bolesława Werner 1950-51 r. biologia, fizyka, chemia
mgr Zinaida Nieczajew 1955-57 r. j. rosyjski
mgr Krystyna Więcek 1958-60 r.
mgr Jan Kośla 1958-62 r. j. rosyjski
mgr Janina Kucharska 1960-65 r. biologia, chemia
mgr Franciszek Napierała od 1961 r. fizyka
mgr Janina Różańska 1960-61 r. j. polski
mgr Stanisław Odyniec 1963-66 r. j. polski
mgr Zbigniew Sobolewski 1966-79 r. matematyka
mgr Jelena Hajczuk 1966-68 r. j. polski, j. rosyjski
mgr Joanna Kapturczak 1967-69 r. fizyka, matematyka
mgr Joanna Kostuniak 1968-69 r. chemia
mgr Aleksander Czerwinka od 1968 r. j. francuski
mgr Maria Gałęzowska 1968-90 r. j. rosyjski
mgr Maria Kozieł 1969-70 r. historia
mgr Włodzimierz Borowiak od 1970 r. wychowanie fizyczne, PO
mgr Witold Jagieła 1970-89 r. historia
mgr Józef Janeczko 1970-71 r . fizyka, chemia
mgr Maria Jesiołowska 1971-72 r. matematyka
mgr Dorota Mikołajczak 1971-74 r. wychowanie fizyczne
mgr Danuta Wereszczyńska 1971-74 r. j. polski
mgr Halina Żok 1971-77 r. chemia
mgr Barbara Dega 1971-74 r. biologia
mgr Elżbieta Piechocka 1971-73 r. j. francuski
mgr Maria Wincenciak od 1972 r. matematyka
mgr Anna Górna od 1973 r. j. francuski
mgr Ewa Kociołkowska 1973-75 r. fizyka
mgr Wiesława Łyczykowska 1974-90 r. geografia
mgr Jerzy Urban 1974-78 r. j. polski
mgr Grażyna Dudka 1974-75 r. wychowanie fizyczne, wychowawca internatu
mgr Teresa Lichtarska od 1976 r. wychowanie fizyczne
mgr Elżbieta Kapusta od 1977 r. biologia
mgr Mirosława Krysztofek od 1977 r. chemia
Elżbieta Król - Katafiasz 1978-86 r. j. polski
mgr Krystyna Kubiak od 1978 r. matematyka
Ewa Wancyrz 1981-82 r. wychowawca w internacie
Wiesława Zakrzewska 1983-85 r. wychowawca w internacie
dr Leszek Kowalewicz od 1986 r. informatyka
mgr Małgorzata Jaskuła od 1987 r. j. polski
mgr Edward Skwiot od 1990 r. geografia
ks. mgr Jacek Toś 1990-92 r. religia
mgr Małgorzata Grzesiak od l992 r. j. polski
ks. mgr Marek Brdęk 1992-94 r. religia
mgr Jędrzej Schubert od 1992 r. historia
diakon mgr Cezary Kuciński 1994-95 r. religia
mgr Ewelina Wittchen od 1994 r. j. niemiecki
mgr Agata Żołyniak od 1994 r. j. angielski
mgr Magdalena Brembor od 1995 r. j. polski
ks. mgr Sławomir Olejniczak 1995-97 r. religia
mgr Teresa Cichosz od 1996 r. muzyka
ks. mgr Przemysław Kusz od 1997 r. religia

<< strona główna

Nauczyciele kontraktowi

Stefan Przewoźny 1928-29 r. śpiew i chór szkolny
Gracjan Guziński 1929-30 r. śpiew i chór szkolny
mgr Halina Janiszewska 1945-49 r. j. polski
ks. Czesław Kałużyński 1945-49 r. religia
mgr Irena Radziejewska 1945-46 r. j. francuski, wychowanie fizyczne
Edmund Wujczak 1945-47 r. śpiew
mgr Stefania Błaszczak 1946-47 r. j. polski, łacina
mgr Jerzy Borsukiewicz 1946-50 r. i 1966-72 r. plastyka, geografia
dr Ignacy Kaczor 1946-48 r. łacina
mgr Irena Piotrowska 1946-47 r. j. francuski, j. angielski, kierownik internatu
Bernard Krajewski 1947-49 r. śpiew i chór szkolny
mgr Alojza Stróżyńska 1947-48 r. j. polski
Tamara Urbańska 1946-55 r. j. rosyjski, biologia, geografia
mgr Wiesława Janota 1943-49 r. biologia, wychowanie fizyczne
Stanisława Sobczyk 1943-49 r. przysposobienie wojskowe
mgr Maria Krugler 1949-50 r. j. polski
ks. Henryk Lorkiewicz 1949-50 r. religia
Henryka Nowicka 194951 r. j. angielski
Zygfryd Sadowski 1949-50 r. WOS
Bronisław Urbański 1949-50 r. j. rosyjski
ks. Tadeusz Pilarczyk 1950-51 r. religia
ks. Leon Adamczyk 1952-53 r. religia
mgr Henryk Bok 1953-55 r. fizyka
mgr Genowefa Pietrzak 1954-57 r. fizyka, chemia
mgr Jan Wieliński 1955-58 r. j. polski
mgr Melania Wielińska 1955-56 r. j. polski
ks. Maurycy Marciniak 1957-58 r. religia
Paweł Michałowski 1957-58 r. j. rosyjski
mgr Edmund Stefaniak 1957-60 r. j. polski, 1976-79 r. wychowawca w internacie
mgr Maria Peter 1958-60 r. fizyka, chemia
ks. Andrzej Kościański 1958-60 r. religia
mgr Bronisław Cybak 1959-6 r. j. polski
inż. Stanisław Marciniak 1959-60 r. chemia
mgr Marian Danielewicz 1960-61 r. fizyka
Jerzy Wiśniowski 1960-61 r. higiena
Franciszka Adamowicz 1961-71 r. wychowanie techniczne
inż. Marek Ekert 1961-62 r. rysunek techniczny
mgr Gertruda Borowiak 1963-74 r. geografia
Stanisław Majerowicz 1963-64 r. higiena
mgr Stanisław Piechowiak 1963-68 r. i 1971-72 r. chemia
mgr Ryszard Kapturczak 1965-66 r. matematatyka
mgr Bogumiła Drzewiecka-Bromber 1966-73 r. biologia
mgr Jolanta Wittchen 1966-71 r. wychowanie fizyczne
mgr Zygfryd Pawlak 1967-71 r. wychowanie techniczne
mgr inż. Henryk Sawala 1967-70 r. i 1982-85 r. wychowanie techniczne
mgr Romuald Gajewski 1969-76 r. biologia, chemia
Maria Wojciechowska 1970-71 r. historia, kierownik internatu
Eleonora Zerbin 1970-71 i 1986-87 r. j. polski
mgr Jan Maćkowski 1971-73 r. wychowanie muzyczne
mgr Piotr Choryński 1971-74 r. j. polski
mgr Jacek Jażdżyński 1972-77 i 1979 r. biologia, chemia
Henryka Kunkiewicz 1972-73 r. j. rosyjski
mgr Anna Brylińska 1974-77 r. biologia
mgr Wanda Morawska 1974-75 r. biologia
mgr Stanisław Ostrowski 1975-79 r. chemia
mgr Andrzej Cieślarczyk 1975-77 r. wychowanie fizyczne
mgr Andrzej Worsztynowicz 1975-77 r. chemia
Mirosława Jankowska 1976-92 r. wychowanie plastyczne
Halina Mleczak 1977-80 r. wychowawca w internacie
mgr Krystyna Witkowska 1979-81 r. wychowanie techniczne
mgr Lech Staszak 1984-85 r. PO
mgr Ludwik Szymkowiak 1986-88 r. wyhcowanie techniczne
mgr Bogdan Młyńczak 1988-90 r. wiedza o prawie
mgr Kazimierz Nowak 1988-91 r. zespół muzyczny
mgr Elżbieta Borowiak 1989-91 r. historia
mgr Edward Czajkowski 1990-91 r. informatyka
inż. Bogdan Gryszczyński 1991-92 r. PO
mgr Krystyna Dudarska 1991-92 r. przysposobienie do życia
Izydora Strahl 1991-95 r. j. niemiecki
mgr Juliusz Koch 1992-93 r. j. rosyjski
mgr Beata Michalak 1992-93 r. j. polski


<< strona główna

Pracownicy administracyjno-obsługowi szkoły

Antoni Wróblewski 1928-33 woźny
Józef Szychowiak 1933-39 i 1946-58 woźny
Lucyna Chełmicka 1946-52 kancelistka, starsza księgowa
Marta Rucińska 1950-70 starsza woźna
Aleksandra Fischer 1953-55 sekretarz
Paulina Chmielewska 1954-69 sprzątaczka
Brunon Kliks 1958-59 woźny
Stanisława Cichosz 1959-1964 pomoc kuchenna w internacie
Mieczysława Gliszczyńska 1959-60 palacz c.o. w internacie
Joanna Kosmala 1959-61 pomoc kuchenna w internacie
Stefan Nowaczyk 1959-60 woźny
Barbara Orlik 1959-60 sekretarka
Maria Wiśniewska 1960-73 główna księgowa i sekretarka
Ludwika Wendt 1960-61 sprzątaczka w internacie
Leokadia Freis 1961-64 sprzątaczka w internacie
Zofia Gera 1961-72 kucharka w internacie
Gertruda Kamyszek 1961-68 pomoc kuchenna
Maria Nowak 1961-62 sprzątaczka w internacie
Teresa Chrustek 1962-63 pomoc kuchenna w internacie
Stanisława Czaprańska 1962-64 pomoc kuchenna w internacie
Barbara Kolanoś 1962-64 pomoc kuchenna w internacie
Tadeusz Wendt 1962-67 woźny
Regina Ewiak 1964-69 sprzątaczka
Wiktoria Kubowicz 1965-70 kucharka w internacie
Wincenty Nowak 1967-80 woźny
Klara Wesołek 1967-70 palacz c.o.
Anna Demska 1968-69 sprzątaczka
Katarzyna Jóźwiak 1969-74 kucharka w internacie
Kazimiera Biniaś 1970-74 sprzątaczka, pomoc kuchenna
Franciszek Biniaś 1970-72 palacz c.o. w internacie
Melania Konieczna 1970-77 pomoc kuchenna w internacie
Zofia Śpiewak 1970-78 intendent w internacie, główna księgowa w szkole
Maria Czerwinka od 1971 sekretarz w szkole
Janina Miecznikowska 1971-72 sprzątaczka
Krystyna Mleczak 1971-87 sprzątaczka
Marianna Osińska 1971-74 sprzątaczka
Barbara Krupińska 1972-73 pomoc kuchenna w internacie
Antoni Janiszewski od 1972 woźny w internacie i palacz c.o. 1992 konserwator w szkole
Czesława Świderska 1972-91 kucharka w internacie
Ewa Igel 1973-77 główna księgowa
Daniela Klimek 1973-78 sprzątaczka, pomoc kuchenna
Elżbieta Janiszewska 1974-75 sprzątaczka
Maria Felt 1974-77 pomoc kuchenna w internacie
Łucja Taberska 1974-76 sprzątaczka
Krystyna Pluskota 1975-82 sprzątaczka
Wanda Gwizdał od 1976 sprzątaczka
Zofia Korpik od 1977 intendent, sprzątaczka w internacie
Urszula Kaczmarek 1977-82 pomoc kuchenna
Aleksandra Dziwińska 1978-87 pomoc kuchenna
Gabriela Liberska 1980-93 pomoc kuchenna, kucharka
Lidwina Mamys 1981-85 sprzątaczka
Teresa Kęsy 1982-93 pomoc kuchenna w internacie
Krystyna Jagieła od 1983 bibliotekarka
Anna Bardziszewska 1983-89 sprzątaczka
Teresa Rogowska 1984-92 woźna w szkole
Rita Ofiara od 1989 sprzątaczka
Wanda Przybylska 1989-92 sprzątaczka
Anna Nowak 1991-93 pomoc kuchenna
Małgorzata Polus od 1992 główna księgowa


<< strona główna